HUSTOPECE.CZ: Nové třídy ve školce, doplněné dopravní značení pro cyklisty, pronájem volných prostor pro ambulanci. Radní jednali

17.02.2018 22:37

 Radní se sešli na své 84. schůzi. Zelenou dali projekčním pracím na nadstavbě v budově mateřské školy U Rybiček, odsouhlasili doplnění dopravního značení pro provoz cyklistů v protisměru, schválili nájem pro ambulanci ušní, nosní, krční v budově polikliniky a zabývali se i projektem, který nabízí lidem v Hustopečích výhodnější podmínky na dodávky plynu a elektřiny. 
Radní schválili smlouvu na projektovou přípravu nadstavby v MŠ U Rybiček.Ta souvisí s novelou školského zákona, která začne platit od roku 2020. Rozšíří vzdělávání v mateřských školách i na dvouleté děti, pro které budou muset mít tato zařízení vytvořené dostatečné kapacity. „Chceme být na tuto situaci připraveni.  Místa se navýší v mateřské škole U Rybiček. Jednat se bude o dvě třídy, každá z nich pojme 28 dětí,“ uvedl místostarosta Bořivoj Švásta. Peníze na nové zázemí pro žáky je možné získat i z dotací. „Aktuálně se chystá výzva Ministerstva pro místní rozvoj. Plánujeme podat žádost o dotaci, která by mohla pokrýt až 85 procent nákladů,“ upřesnil Švásta. 
Nové dopravní značení bude, mimo jiné, v ulicích Mrštíkova, Husova a Školní. Určené bude pro cyklisty, kteří zde můžou využít i jízdy v protisměru. „Řešení vychází z nového generelu dopravy pro Hustopeče, který čerpal z územního plánu i studií a je zpracovaný pro horizont několika desítek let,“ doplnila starostka Hana Potměšilová. 
Větší prostory získá v budově polikliniky ambulance ORL. Radní schválili pronájem. Vybírali ze dvou zájemců. „Ordinace ORL má dlouhodobě velký přetlak pacientů. Schválili jsme uzavření nájemní smlouvy, aby zde mohli pracovat dva lékaři, což situaci určitě zlepší,“ vysvětlila Potměšilová. Záměrem druhého z žadatelů bylo vybudování prodejny se zdravou výživou s poradenstvím. 
Díky projektu Občanům, který město Hustopeče pro své obyvatele podporuje, se daří snižovat ceny za plyn a elektřinu. Tato možnost je zde pro občany, firmy i živnostníky. „Se zástupci společnosti Terra Group, která má projekt Občanům (dříve Obec občanům), jsme domluvili pro jaro 2018 dva termíny k osobní konzultaci pro všechny zájemce z Hustopečí. Ty jsou naplánované na 19. března a 11. dubna mezi třetí a šestou hodinou odpolední v zasedací místnosti budovy radnice,“ informovala Potměšilová.  Zde pověřený odborník všem zájemcům zodpoví dotazy a vysvětlí podmínky elektronické aukce energií, případně se mohou zájemci hned domluvit na zprostředkování nákupu energií.  „Z posledních dnů máme zprávy, že v Hustopečích obchází domácnosti prodejci, kteří se zaměřují zejména na starší lidi a nabízí změnu dodavatele energií a odkazují se na spolupráci s městem. Konstatuji, že tomu tak není  a v tom případě je vhodné se obrátit na městskou policii. K případné změně mohou občané využít právě osobní návštěvy v plánovaných termínech. A bez nátlaku,“ uzavřela Potměšilová. 
Poslední změny v jízdních řádech nepříjemně překvapily cestující. Některé spoje lokálky z Hustopečí nenavazují v Šakvicích na vlaky směřující na Břeclav. „Jedná se o pár minut, kdy se vlak s lokálkou minou. Budu jednat s Jihomoravským krajem a společností Kordis ohledně možnosti narovnání současného stavu. Podle sdělení spol. Kordis přepravu mezi Hustopečemi a nádražím Šakvice posílily autobusy,“ vysvětlila Potměšilová. 
-hrad-

Zdroj: https://www.hustopece.cz/2018/02/nove-tridy-ve-skolce-doplnene-dopravni-znaceni-pro-cyklisty-najem-volnych-prostor-pro-ambulanci