HUSTOPECE.CZ: Radní jednali. Georadar prověří ulici Kpt. Jaroše, osvětlení přechodu u kina využije LED technologie

07.12.2017 16:57

Radní se sešli na své schůzi v úterý 5. prosince. Schválili nájemní smlouvu s provozovatelem nápojového automatu v budově staré pošty, vybrali dodavatele pro monitoring ulice Kpt. Jaroše georadarem, řešili efektivnější nasvětlení přechodu u kina a odhlasovali navýšení počtu sociálních pracovníků kvůli rozšíření péče i o víkendech.

Nový nápojový automat získá budova staré pošty. Ten bude k dispozici všem návštěvníkům městského úřadu. Najdete ho v přízemí objektu.

Ulici Kpt. Jaroše prověří georadar. Tato metoda zkontroluje dutiny v ulici a posoudí rizikovost. Opatření souvisí s budoucím zvýšením provozu díky nové lokalitě rodinných domů. „Vybrali jsme ze tří nabídek tu nejvýhodnější. Po dodavatelské firmě požadujeme i referenční měření, pro které máme vytipovaná místa,“ uvedla starostka Hana Potměšilová.

Efektivnější osvětlení bude mít přechod u kina. Veřejné osvětlení spolu s osvětlením přechodu vytváří dojem špatné viditelnosti, i když plně odpovídá stávající normě. Kvůli omezení světelného smogu projektanti již pracují na dokumentaci nového řešení, které využije LED technologie. „Zpracovatel projektu nám zatím nabídl bezplatnou zápůjčku světel až na půl roku. Ta nyní nahradí současné osvětlení, které se přesune na přechod před Hotel Centro,“ doplnil místostarosta Bořivoj Švásta.

V Hustopečích roste počet klientů pečovatelské služby a rovněž poptávka po víkendových službách. Radní rozhodli o navýšení počtu pečujících pracovníků ze současných tří na šest. Tímto opatřením dojde k zajištění služby i mimo pracovní dny od 6.00 do 18.00 hodin.

-hrad-

Zdroj:https://www.hustopece.cz/2017/12/radni-jednali-georadar-proveri-ulici-kpt-jarose-osvetleni-prechodu-u-kina-vyuzije-led-technologie