HUSTOPECE.CZ: Radní tentokrát jednali z domova – například o dotaci na kapli na hřbitově

15.10.2020 12:21

56. schůze Rady města probíhala netradičně online z tepla domova městských radních, a to v úterý 13. října 2020. Na dálku probírali dotace na kapli či zpevnění příjezdové cesty.

Dotace plně pokryje náklady na rekonstrukci hřbitovní kaple
Do konce roku 2020 bude hotova oprava kaple na místním hřbitově. „Na místě se intenzivně pracuje, byly odhaleny nástěnné malby, které bychom rádi zachovali. Nafotili jsme je a po dokončení štuky je plánujeme obnovit tak, aby byla jejich krása touto cestou zachována,“ říká Bořivoj Švásta, místostarosta města. Radní schválili smlouvu o poskytnutí dotace z Jihomoravského kraje ve výši 600 tisíc korun.

 

Polní cesta u prvního rybníka bude zpevněna
Radní města vyhověli žádosti uživatelů pozemků na zpevnění příjezdové cesty v části za prvním rybníkem, která je v době deště značně nesjízdná. „Městské služby mají dostatek asfaltového recyklátu na provedení zpevnění, současně jsou schopni materiál rozhrnout nakladačem,“ říká Švásta. Realizace však musí počkat na jaro či léto příštího roku.

Nové návrhy názvů ulic na Křížovém vrchu
Nové ulice, které vzniknout na Křížovém vrchu hledají své jméno. Již dříve byly navrženy názvy po osobnostech s vazbou na Hustopeče (Schozova, Obšilová, atd.), případně názvy odvozené od křesťanských patronů v návaznosti na lokalitu ( Svatováclavská, Cyrilometodějská, atd.). „Poslední návrh na Radě města byla jména podle stromů – Kaštanová, Dubová, Habrová, Akátová. Všechny stromy zde rostou. Jména bychom měli vybrat co nejdříve, jelikož výstavba brzy začne,“ říká starostka města Hana Potměšilová.

 -vyh-

Zdroj: https://www.hustopece.cz/2020/10/radni-tentokrat-jednali-z-domova--napriklad-o-dotaci-na-kapli-na-hrbitove