Zastupitelé schválili zastrubnění Štinkovky. Kvůli parkování

26.08.2016 10:26

Zastupitelé se včera sešli na svém 15. zasedání. Svoláno bylo hlavně kvůli vybudování odstaveného parkoviště nad Štinkovkou.

Zatrubnění Štinkovky schváleno. Může se žádat o dotace na parkoviště

Zastupitelé schválili nutné dokumenty pro zatrubnění části Štinkovky. V Bratislavské ulici by nad ní mělo vzniknout záchytné parkoviště. Celková kapacita odstavné plochy by mohla být až 87 míst.

Rychlé schválení dokumentů bylo nutné kvůli žádosti o dotaci. Termín podání je už 2. září. Vedení města se bude snažit získat peníze z takzvané Výzvy č. 24 o výstavbě a modernizaci přestupních teminálů. Tato výzva se vztahuje na záchytné parkovací plochy ve vzdálenosti do 150 metrů od nádraží.

Vedení města bude jednat o koupi domu po Věře Nohelové

Zastupitelé na včerejším zasedání pověřili vedení města, aby jednalo s dědičkami domu po umělecké tiskařce Věře Nohelové o jeho koupi. „Domluvili jsme se na podmínkách a hranicích, ve kterých můžeme jednat,“ uvedla starostka města Hana Potměšilová.

Noční klid zůstane od 22 do 6 hodin. Jedná se o výjimkách

Dalším bodem programu byla diskuze nad aktualizací obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. Od 1. října podle nového zákona nebudou moci radní udělovat výjimky z nočního klidu. Všechny akce, kvůli kterým se noční klid zkrátí, už budou muset být uvedeny přímo ve vyhlášce.

„V Hustopečích se doba nočního klidu nezmění. V Mikulově ji například od května do konce října upravili od 24.00 do 6.00 hodin. U nás bude noční klid celoročně klasicky od 22.00 do 6.00 hodin. Se zastupiteli jsme debatovali nad akcemi, kterým ve vyhlášce udělíme výjimku. Její definitivní podobu musíme schválit na zasedání 15. září. Od 1. října už musí vejít v platnost,“ informovala Potměšilová.

O veřejných toaletách na nádraží se bude hlasovat v září

Zastupitelé také debatovali o vybudování veřejných toalet na autobusovém nádraží, které si následně město od společnosti Bors pronajme a bude je provozovat.

„Hlasovat však o této věci budeme až na zářijovém zasedání. Zároveň se společností Bors potřebujeme směnit pozemek. Rádi bychom od nich získali pozemek pod dálnicí a společnost Bors má naopak zájem o pozemky na ulici Herbenova,“ vysvětlila starostka.

Vedení města chce ukončit soudní spor o pozemek v Okružní

Vedení města také předneslo zastupitelům návrh, jak ukončit vleklý soudní spor o duplicitní pozemek na sídlišti ulice Okružní, který trvá již od roku 2007. Jedná se o veřejné prostranství se zelení a zpevněnými plochami.

„Problém nastal v 70. letech, kdy byl pozemek prodán státu, ale na úřadech se tento prodej nedotáhl do konce. Vlastníky jsou pořád i dědičky pozemku. Na návrh právníků jsme přednesli zastupitelům možné kompromisní řešení,“ uvedla Potměšilová.

-jal-

Zdroj: https://www.hustopece-city.cz/zastupitele-schvalili-zastrubneni-stinkovky-kvuli-parkovani/